Instytut Automatyki i Informatyki Stosowanej, ul. Nowowiejska 15/19, 00-665 Warszawa, tel.: (22) 234 77 50 fax: (22) 825 37 19
Zarejestruj się on-line

Program studiów

P-SZP: STANDARDY ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI

Sposób zaliczenia:
 
ECTS: 0


Nazwa przedmiotu PMBOK Guide - przegląd standardu
Wymiar Czas trwania zajęć: 14h - wykład
Wykładowcy: Mariusz Kapusta
Charakterystyka przedmiotu

Program zajęć obejmuje wprowadzenie do standardu PMBOK Guide, przegląd procesów zarządzania projektami oraz obszarów zarządzania projektem. W trakcie zajęć przyjrzymy się standardowi oraz najlepszym praktykom zebranym w PMBOK Guide 4th Edition. Główny nacisk będzie położony na umiejętność zastosowania PMBOK Guide w rzeczywistych projektach w taki sposób, jaki jego twórcy to zamierzyli, czyli do usprawnienia działania zespołów projektowych, a nie tworzenia niepotrzebnej dokumentacji. Omówimy zastosowanie poszczególnych metodyk i narzędzi w dostosowaniu do wielkości organizacji oraz poziomu skomplikowania projektu.

Obok standardu Project Management Institute nie można przejść obojętnie. Ulepszany od lat pozwala na budowanie solidnego fundamentu dla każdego typu projektu. Zrozumienie go pozwala na skuteczne poruszanie się zarówno w projektach realizowanych metodykami zwinnymi, start-up'ach oraz dużych projektów inwestycyjnych w branży budowlanej.

W trakcie zajęć przyjrzymy się standardowi oraz najlepszym praktykom zebranym w PMBOK Guide 4th Edition pod kątem ich praktycznego zastosowania w projektach, a także dostosowania do wielkości organizacji oraz poziomu skomplikowania projektu. Analizując strukturę i uszeregowanie kolejnych procesów będziemy w stanie określić w jaki sposób można wykorzystać wiedzę zawartą w PMBOK Guide do rozpoczęcia, zaplanowania oraz realizacji projektu.

Program zajęć obejmuje wprowadzenie do standardu PMBOK Guide, przegląd procesów zarządzania projektami oraz obszarów zarządzania projektem. Główny nacisk będzie położony na umiejętność zastosowania PMBOK Guide w rzeczywistych projektach w taki sposób jaki jego twórcy to zamierzyli, czyli do usprawnienia działania zespołów projektowych, a nie tworzenia niepotrzebnej dokumentacji.

PMBOK Guide nie należy do najłatwiej przyswajalnych lektur, natomiast zdecydowanie może służyć pomocą kierownikowi projektu, który potrafi z niego korzystać.

Uwagi:

 

Chcesz otrzymywać broszurę informacyjną o studiach lub przesłać zgłoszenie ?

House of skills
Inprogress
Instytut
Zarządzanie IT
LeaderShip Center
SJSI
NA SKRÓTY
NASZ ADRES
  • Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych
  • Politechnika Warszawska
  • ul. Nowowiejska 15/19 pok. 518
  • 00-665 Warszawa