Zajęcia prowadzone są w soboty i niedziele (ok. 2 zjazdy w miesiącu), w Gmachu Elektroniki Politechniki Warszawskiej (ul. Nowowiejska 15/19), a niekiedy także w innych budynkach Politechniki Warszawskiej.
Program studiów obejmuje 214 godzin zajęć i trwa dwa semestry. Zajęcia obejmują wykłady, z których większość prowadzona jest w formach maksymalizujących aktywność uczestników (m.in. wykorzystujących system FACIL wspierający naukę i pracę w grupach) oraz zajęcia praktyczne w formie ćwiczeń/laboratoriów/warsztatów/projektów prowadzonych w kilkunastoosobowych grupach.
Ogólne zasady studiowania reguluje Regulamin Studiów Podyplomowych w PW, uchwalony przez Senat PW uchwałą nr 371/XLVII/2011 z dnia 23 listopada 2011 roku.
Warunki ukończenia studiów
Warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie wszystkich przedmiotów, w tym zaliczenie wszystkich zajęć praktycznych, zdanie wszystkich egzaminów semestralnych (P-WZP, P-SZP, P-TNZ) oraz egzaminu końcowego. Nie ma pracy dyplomowej.
Absolwenci studiów otrzymują:
Obecność na wykładach nie jest obowiązkowa. Obecność na zajęciach praktycznych jest obowiązkowa w zakresie niezbędnym do zaliczenia tych zajęć. Usprawiedliwianie nieobecności na zajęciach potrzebne jest tylko wtedy, gdy nieobecność uniemożliwiła zaliczenie zajęć laboratoryjno-projektowych. W takiej sytuacji sposób zaliczenia tych zajęć wyznaczany jest indywidualnie.
Do zaliczenia przedmiotu potrzebne jest zaliczenie zajęć praktycznych i zdanie egzaminu (jeśli dotyczy danego przedmiotu).
W każdym semestrze organizowane są 2 egzaminy. Dodatkowy zjazd poprawkowy odbywa się na zakończenie edycji Studiów. Egzaminy mają formę testów, pytania obejmują całość przedmiotu. Na egzaminach można korzystać z materiałów dydaktycznych: książek i notatek; nie wolno natomiast korzystać z komputerów, telefonów komórkowych itp.
W przypadku przedmiotów egzaminacyjnych oceną końcową z przedmiotu jest ocena z egzaminu.
Dla pozostałych - ocena zajęć laboratoryjno-projektowych (ocena wyliczana jest ze średniej z ocen za zaliczenie poszczególnych bloków zajęć).
Oceny z przedmiotów wyznaczane są w akademickiej skali ocen: 2 (niedostateczna), 3 (dostateczna), 3,5 (dość dobra), 4 (dobra), 4,5 (ponad dobra), 5 (bardzo dobra).
Ocena końcowa jest wystawiana wg skali:
Chcesz otrzymywać broszurę informacyjną o studiach lub przesłać zgłoszenie ?