Instytut Automatyki i Informatyki Stosowanej, ul. Nowowiejska 15/19, 00-665 Warszawa, tel.: (22) 234 77 50 fax: (22) 825 37 19
Zarejestruj się on-line

Program studiów

P-UMP: UMIEJĘTNOŚCI MENADŻERSKIE W ZARZĄDZANIU PROJEKTAMI

Sposób zaliczenia:
 
ECTS: 0


Nazwa przedmiotu Efektywna praca zespołu - sztuka i umiejętność facylitacji
Wymiar Warsztat 14h
Wykładowcy: Jolanta Marszewska
Charakterystyka przedmiotu

Poznanie modeli, narzędzi i technik, które pozwalają organizować spotkania, tak aby zapewnić pełne zaangażowanie każdego uczestnika i skutecznie osiągnąć założone cele spotkania - praca z modelem Process Iceberg profesjonalnej facylitacji, jako sprawdzonej metody budowania zaangażowania interesariuszy w projekcie. Praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem podstawowych narzędzia facylitatora, które  w znacznie podnoszą efektywności pracy zespołu projektowego, szczególnie w sytuacjach chaosu i trudnych do precyzyjnego określenia problemów. Warsztat prowadzony w modelu facylitacji, z wykorzystaniem zaawansowanych technik zbierania i przetwarzania danych, przy jednoczesnym wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia wszystkich członków zespołu. Metody pracy i komunikacji stymulujące zaangażowanie i osobiste poczucie odpowiedzialności za powodzenie projektu.

Przedstawienie roli facylitatora spotkania jako katalizatora procesu pracy grupy nad złożonymi zagadnieniami, dopasowującego na bieżąco procesu pracy do aktualnej sytuacji na spotkaniu z uwzględnieniem indywidualnych preferencji uczestników.

Uczestnicy zajęć mają prawo do certyfikatu międzynarodowego instytutu ILM (Institute of Leadership and Management), co jest pierwszym etapem w pełnym programie szkoleniowym Process Iceberg Facilitation Skills prowadzonym we współpracy z brytyjskim Uniwersytetem w Leeds.

Poniżej wypowiedź jednego z absolwentów studiów:

"Warsztaty zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Były to jedne z najbardziej wartościowych w których uczestniczyłem do tej pory. Głównie dlatego, że technika przeprowadzenia sprowadzała się do jak największego zaangażowania uczestników. Jednym słowem czułem się bardziej uczestnikiem niż słuchaczem. Zdaję sobie sprawę, że wiedza, która została przekazana jest tylko kroplą w morzu o nazwie facylitacja, jednak wychodząc z warsztatów wiedziałem już, że te kilka podstawowych technik przydatnych przy prowadzeniu spotkań wykorzystam w codziennej pracy." Michał Przesław

Uwagi:

 

Chcesz otrzymywać broszurę informacyjną o studiach lub przesłać zgłoszenie ?

House of skills
IBM
Inprogress
Instytut
Zarządzanie IT
PTI
LeaderShip Center
SJSI
NA SKRÓTY
NASZ ADRES
  • Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych
  • Politechnika Warszawska
  • ul. Nowowiejska 15/19 pok. 518
  • 00-665 Warszawa